TEAKOVÝ NÁBYTEK A VÝROBKY Z THAJSKA

Teakový nábytek, ručně vyřezáváné teakové dřevořezby vhodné jako dárek k jakékoli příležitosti, svícny, lampy a mnoho jiných výrobků si můžete zakoupit na našich prodejnách:

TPZ Křížové náměstí 343, Přímětice (Znojmo)

TPZ Chvalovice-Hatě - areál Excalibur City.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

CO JE TO TEAK?                                      

Dřevo z teakového stromu má několik pozoruhodných vlastností. Je velice tvrdé, má velký obsah přírodních olejů a tříslovin, které dávají tomuto materiálu jeho naprosto výjimečnost. Je odolné proti různým povětrnostním vlivům. Nevadí mu slunce ani déšť, je odolné proti mrazu a dokonce i vůči plísním a škůdcům napadajícím dřevo. Teak je jedním z nejcennějších dřev na světě a pro své výjimečné vlastnosti se používá např. pro stavbu lodí. Pěstuje se hlavně v Indii, Indonésii a Thajsku.Teakový nábytek, který dovážíme z Thajska, je vyroben ze starého teakového dřeva, tzv.“ recycled wood“, které již žilo svým životem v podobě starých vozů, trámů, stolů apod. je proti novému stabilnější a nepodléhá výrazné změně našich klimatických podmínek. Proto je po celé Evropě ceněn jako unikát.

JAK OŠETŘOVAT TEAKOVÝ NÁBYTEK?

Povrch teakového dřeva vystaveného na slunci, dešti i mrazům se pokrývá stříbrošedou patinou. Pokud tuto starobylou eleganci oceňujete, v tom případě svůj nábytek nechávejte celoročně venku a ničím jej nenapouštějte. Není-li Vám tato představa blízká a chtěli byste zachovat teakové dřevo vašeho zahradního nábytku v jeho zlatohnědém zabarvení, nezbývá, než jej napustit vhodným olejovým přípravkem. Olejů pro ošetřování nábytku z teaku je na trhu více druhů. Takto ošetřené dřevo nepodléhá povrchové oxidaci a zachovává si po dlouhou dobu své zbarvení. Po několika sezónách je třeba olejování obnovit.